Приватна садиба "Сикитура"

В чарівному своєю красотою і привабливістю прикарпатському високогірному гуцульському краї, в старовинному селі Шешори, що на Косівщині, поруч із змішаним смереково-буковим лісом, стрімким гірським потічком, скромно розмістилась невеличка оселя, щироседечно готова прийняти у будь-яку пору року своїх відвідувачів і гостей з усього Світу, для яких елітний сімейно-родинний відпочинок в синіх Карпатах надихає і збуджує на вічне і ліричне блискавично-приємне забуття, заряджає нескінченною енергією, силою духу і душі, захищає від повсякденних турбот і біганини, зайвих нервових потрясінь та негативної інформації.

Заповідне урочище Лебедин, Шешори

Заповідне урочище Лебедин входить до складу національного парку «Гуцульщина» і відноситься до Шешорського природоохоронному науково-дослідному його відділенню. Неповторна природа заповідника відбилася в найрізноманітніших формах ландшафту – тут можна побачити гори, рівнини, луки, ліси, болота і озеро – найвідоміший скарб усього парку.

Озеро Лебедин оточене таємничим ореолом легенд і переказів, однак мальовнича картина, яка відкривається всім його гостям, вже сама по собі створює незабутні враження. Велике водне дзеркало, закутане зеленню рослин і чагарників, ніби ховаючись, причаїлося серед старовинного букового лісу на висоті 650 метрів над рівнем моря. Озеро має овально-округлу форму і досить великі розміри – приблизно 100 на 200 метрів, а глибина його сягає 28 метрів. Місцеві жителі споконвіку вірили, що у нього немає дна, і в озері живуть містичні істоти.

Ця легенда – лише одна з багатьох. Перебуваючи біля берегів озера в оточенні стародавнього букового лісу, з усіх боків обступили водну гладь, можна зрозуміти, чому з ним пов’язані народні перекази – це місце ніби оповите якийсь серпанком романтичності, загадкою, яку, напевно, нікому не під силу розгадати. Тут відчувається особлива атмосфера, проте не тільки озером славиться заповідник. В урочищі Лебедин, крім озера, можна побачити великі і маленькі болота, а також безліч інших неповторних природних картин.

Флора і фауна цих місць дуже багата і різноманітна. Неподалік від озера ростуть такі рідкісні види рослин як весняний первоцвіт, вовча ягода, букова папороть, гірська арніка, лікарська беладона, шафран Гейфеля та інші рослини, багаті різнотрав’ям і тутешні луки, всього ж рідкісних рослин в урочищі налічується 16 видів, 9 з яких занесені до Червоної Книги. Тваринний світ цієї пам’ятки України представлений карпатським оленем, косулею, кабаном, саламандрою та іншими тваринами.

Багатьох, хто приїжджає сюди з року в рік, вперше відпочинок в Шешорах привернув саме місцевою природою, а заповідне урочище Лебедин та однойменне озеро в ньому – справжні перлини в цьому красивому природному місці.

Координати: 48°21’41.76”N, 24°56’15.72”E
Адреса: с. Шешори, ур. Лебедин

 
 
шаблоны joomla

Вибір кімнат

УВАГА ! У вартість проживання за одну добу входить: сауна,  більярд, теніс, стоянка авто, інтернет.

Вартість САУНИ 200 грн/годину до 4 осіб.УВАГА! У літній період можливе поселення та проживання на дахах та у внутрішніх перегородках стін Соньки-полчок, одного з різновидів лісових гризунів, подібних маленьким білочкам! Вони не агресивні, не кусають, не нападають, але нагадують у нічний час про свою присутність!

Може лазити по деревах і стінах без яких-небудь проблем. Гніздується в дуплах дерев, гніздах птахів, а також під дахами будинків. Спить весь день, активний уночі. Зимова сплячка звичайно триває з кінця вересня до початку травня. Вони зазвичай не соціальні тварини, хоча невеликі групи тісно пов'язаних дорослих іноді спостерігались.
Восени живляться жолудями, горіхами, каштанами та насінням, яке багате на масла й жири. У літні місяці більше споживає плоди і гриби.